Szanowni Państwo, W dniu 18 lutego br. (środa) o godzinie 12.00 w Senacie RP zostanie uroczyście otwarta wystawa przygotowana przez Europejskie Centrum Solidarności pt.: "Autorytety: Lech Bądkowski". Otwarcia dokonają: Premier RP Donald Tusk, Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz i Zastępca Dyrektora ECS Juliusz Komorowski.

Szanowni Państwo,

W dniu 18 lutego br. (środa) o godzinie 12.00 w Senacie RP zostanie uroczyście otwarta wystawa przygotowana przez Europejskie Centrum Solidarności pt.: „Autorytety: Lech Bądkowski”

Otwarcia dokonają: Premier RP Donald Tusk, Marszałek Senatu Bogdan Borusewicz i Zastępca Dyrektora ECS Juliusz Komorowski.

Następnie w godzinach 12.30-14.00 odbędzie się dyskusja panelowa zorganizowana przez Kaszubski Zespół Parlamentarny z udziałem parlamentarzystów i studentów z Klubu Studenckiego „Pomorania” na temat:

„Aktualność myśli politycznej Lecha Bądkowskiego. Zadania na XXI wiek”

Referaty wprowadzające (K.S. Pomorania):
1. Magdalena Rejnsz „Lech Bądkowski – życie i twórczość”
2. Sławina Klawiter „Lech Bądkowski: mistrz i wychowawca”
3. Maciej Narloch „Wpływ Lecha Bądkowskiego na kształtowanie tożsamości regionalnej”

Dyskusja z udziałem parlamentarzystów: Kazimierza Kleiny, Jana Kulasa, Jarosława Sellina, Jana Wyrowińskiego. Moderacja: Paweł Zbierski, dziennikarz i publicysta, biograf Lecha Bądkowskiego

Partnerami wystawy zorganizowanej przez Europejskie Centrum Solidarności są: Kaszubski Zespół Parlamentarny, Instytut Kaszubski w Gdańsku, Zrzeszenie Kaszubsko–Pomorskie.

Zrzeszenie Kaszubsko-Pomorskie
Biuro Zarządu Głównego
ul. Straganiarska 20-23
80-837 GDAŃSK
tel. (058) 301-27-31
tel./fax (058) 346-26-13
www.kaszubi.pl